De bewoners die bij het tekenen van het convenant op 21 april 2011 al in de Wielewaal woonden hebben een terugkeermogelijkheid. Zij krijgen een passende woning aangeboden in de nieuwe Wielewaal. Wat een passende woning is, lees je bij de volgende vraag: "Kunnen de bewoners met terugkeermogelijkheid in de Wielewaal de nieuwe huren nog betalen?"
Bewoners die na 21 april 2011 in de Wielewaal zijn komen wonen, wisten voorafgaand aan het tekenen van het huurcontract dat het om een tijdelijke woning ging. Zij krijgen een passende woning aangeboden buiten de Wielewaal.
Op het moment dat er een nieuwe woning wordt aangeboden, wordt de situatie van de huishoudens opnieuw beoordeeld volgens de regels van passend toewijzen. Het kan voorkomen dat zij daardoor geen recht meer hebben op sociale huur. In deze situatie passen we maatwerk toe om te zorgen dat we deze huishoudens zo goed mogelijk voorzien in een vervangende woning.
Bewoners van de Wielewaal weten dat ze mogen terugkeren. Bij sloop, nieuwbouw en renovatie gaan we altijd persoonlijk met bewoners in gesprek. Dit doen we boven op de communicatie per brief, de folders en de nieuwsbrieven. Dat hebben we in de Wielewaal ook gedaan. Helaas zijn er op dit moment enkele bewoners die niet met ons in gesprek willen over de mogelijkheid om terug te keren. Mogelijk verandert de uitspraak van de Raad van State deze situatie op korte termijn.