Veelgestelde vragen en antwoorden flexwoningen Nesselande omwonenden

Is het plan al definitief?

Het eerste deel van de omgevingsvergunning ‘’Omgevingsplanactiviteit’’ is op 23 juli 2024 door Woonstad bij de gemeente Rotterdam ingediend. Het tweede deel van de omgevingsvergunning ‘’ Technische bouwactiviteit’’ is begin september 2024 ingediend.

We hebben goedkeuring gekregen op beide delen van de omgevingsvergunning. Dit betekent dat we mogen starten met werken in de omgeving. Het is nog wel mogelijk om bezwaar in te dienen. Dat kan via www.rotterdam.nl/bezwaar. Na de bezwaarperiode kunnen we de bouw plannen.

Hoe wordt omgegaan met overlast?

Schoon, veilig en prettig wonen voor alle bewoners vinden we belangrijk. Waar mensen wonen kan er overlast ontstaan. Dat proberen we te voorkomen. Daarom wordt op deze locatie straks gewerkt met een Community Coach. Deze rol is er voor zowel de bewoners als de omwonenden. Bewoners kunnen voor vragen terecht bij de Community Coach bij de woongebouwen. Omwonenden kunnen overdag bij de Community Coach terecht tijdens spreekuren. Daarnaast wordt er een buurtcommissie opgericht en buurtafspraken gemaakt. Bij overlast kan contact op worden genomen met de politie. Is de overlast vaker? Dan wordt dit in de buurtcommissie besproken.

Waarom is er voor deze locatie in Nesselande gekozen?

Op verschillende plekken in Rotterdam wordt naar locaties gekeken voor de bouw van in totaal 2000 flexwoningen. Belangrijkste eis is dat de grond de komende 15 jaar niet voor andere doeleinde benodigd is. Daarnaast heeft de gemeente bij haar besluit voor locatiekeuzes gekeken naar andere eisen. Denk hierbij aan dichtbij, waaronder ontsluiting nabij bestaande infrastructuur, dichtbij een bestaande kern en logische aanvulling op bestaande woningbouw.

Voor wie zijn de flexwoningen bedoeld?

De 140 flexwoningen zijn bedoeld voor startende woningzoekenden tot en met 27 jaar. Bewoners kunnen natuurlijk wel ouder worden dan 27 jaar tijdens het huren en kunnen daar dan blijven wonen.

Ongeveer één derde van de woningen is gereserveerd voor jonge inwoners van Nesselande en één derde van de woningen is beschikbaar voor jonge statushouders. Het overige deel is bedoeld voor andere jongeren tot en met 27 jaar. De woningen zijn voor één of twee personen. Ongeveer een half jaar voordat de woningen klaar zijn, komen ze op de website van Woonnet Rijnmond. Dan kunnen woningzoekenden, die aan de eisen voor sociale huur voldoen, reageren met hun woonpas. De selectie van bewoners verloopt ook met motivatie voor het wonen in een woongemeenschap.

Past de bouwhoogte van het plan binnen het bestemmingsplan?

Ja, het plan past binnen het bestemmingsplan van de gemeente. In het bestemmingsplan (nu omgevingsplan) is de bouwhoogte vastgelegd en niet het aantal bouwlagen: de hoogte dient ten hoogste 16 meter te bedragen.

Afval

In 2 van de 6 woongebouwen van NESSt zitten ruimten voor afvalcontainers. Deze zijn toegankelijk voor alle bewoners van NESSt. Of er daarnaast extra ondergrondse afval containers plaatst wordt nog uitgezocht door de gemeente.

Parkeren

In 2023 heeft de gemeente een meting op locatie uitgevoerd. Daaruit is gebleken dat er op het bedrijventerren genoeg parkeergelegenheid is. Aanleg van autoparkeerplekken leidt tot een verslechtering van de woon– en leefkwaliteit van de bewoners van de flexwoningen. Bewoners die juist elk vierkante meter groene buitenruimte nodig hebben.

Tijdens gesprekken met omwonenden en de omliggende bedrijven werd de zorg over parkeren meerdere keren uitgesproken. In overleg met de klankboardgroep wordt vanuit beheer of participatie door de gemeente onderzocht of in de buitenruimte (buiten de kavels) het nodig is om voor 14 parkeerplekken te zorgen. Er wordt door de gemeente dus bekeken of en waar extra parkeerplekken kunnen worden gerealiseerd.

Deelscooters

Een mobiliteitshub is een verzamelplek voor deel(bak)fietsen en deelscooters. De gemeente onderzoekt of en waar deze in de buurt van NESSt kan komen.